BİREBİR VE GRUP DERSLERİM HAKKINDA

Kişilerin seviyesine göre Fransızca birebir ve grup dersleri veriyorum. Grup eğitimleri yaklaşık 6-7 katılımcıdan oluşmaktadır.  Dersler pratik, diyalog ve metin inceleme, gramer kuralların anlatımı  ve herkesin derse aktif katılımı ile gerçekleşmektedir. 

Yabancı dil öğreniminde 4 temel beceri üzerinde durulmaktadır:

  • Dinlediğini anlama becerisi
  • Okuduğunu anlama becerisi
  • Konuşma becerisi
  • Yazma becerisi

İzlediğim Yöntem:

Öğrenciye bu 4 beceriyi kazandırmak adına özel derslerim dilbilgisi, diyalog kurma ( pratik yapma ), telaffuz /okuma kuralları ve dinlediğini ve okuduğunu anlama yetkinliklerine odaklı gerçekleşmekte.  Metin ve diyalog yazma becerisine de önem veriyorum.

Derslerimi seçtiğim Fransızca kaynak kitapları, dilbilgisi ve özgün metinler üzerinden işliyorum.  İşlediğimiz konular, diyaloglar ve metinler ile ilgili sorularla öğrencinin konuşma  ve spontane düşünme becerisi üzerine yoğunlaşmış oluyorum.  Dilbilgisi ile konuların iyi kavranması ve  için  alıştırmalar yaptırıyorum. Sınıf dersleri ile kıyaslandığında özel derslerin avantajı öğrenciye daha fazla söz hakkı tanınmasıdır. Öğrenci kendisini o dilde daha rahat ifade etmesi ve anlamadığı hususları eğitmene  sorma imkanına sahiptir.

Bu süreçte bir sonraki dersimiz için ödevler verip gerekli kontrol ve düzeltmeleri yapılıyor. Öğrencinin geliştirmesi gereken yönlerini ve eksikliklerini tamamlaması için yol gösteriyorum.

DELF, DALF, TEF, TCF, TFI, YKS Fransızca, YDS, YÖKDİL, Fransızca AÖF gibi sınavlarına hazırlık dersleri de veriyorum. Öğrencinin bu süreci kolay atlatabilmesi için sınavla ilgili gerekli  stratejileri de anlatıyorum. Fransız Okullarında  ve Üniversite’de Fransızca  öğrenen öğrenciler için ders veriyorum. 

Öğrenci eş zamanlı olarak Youtube kanalımda bulunan derslerden de faydalanarak dile tam anlamıyla maruz kalmış oluyor.  Kanalımın  amacı Fransızca öğrenmek isteyen herkese destek olmak ve öğrenme süreçlerini hızlandırmak.

İletişim için :

email: [email protected]

instagram: https://www.instagram.com/aykutyavuzfransizca

NOT: Youtube Kanalımda dersleri izlemek için lütfen Youtube’a girip ” Aykut Yavuz Fransızca Dersleri ” yazın. Kanalıma ABONE OLMAK ÜCRETSİZ. DERSLERİM DE ÜCRETSİZ.

Kanal’daki derslerimizi izlemek için lütfen buraya tıklaya tıklayın:

https://www.youtube.com/c/AykutYavuzFrans%C4%B1zcaDersleri

Post a comment