DERSLERİM HAKKINDA VE İZLEDİĞİM YÖNTEM

Kişilerin seviyesine göre Fransızca birebir ve grup dersleri veriyorum. Grup eğitimleri yaklaşık 6-7 katılımcıdan oluşmaktadır. 

Derslerim şu şekilde gerçekleşiyor:

 • Pratiği geliştime ve konuşma
 • Anlaşılmayan konularla ilgili sorulara cevaplar
 • Sesli kayıtlar dinletiyorum ve metin- diyaloglar okuyorum ve onlarla ilgili sorular soruyorum 
 • Belli konular etrafında sohbet ve fikir paylaşımı, soru ve cevaplar 
 • Metin okuma ve metinle ilgili sorulara cevap verme
 • Gramer konuların detaylı anlatımı ve alıştırmalar ( öğrenciyi sıkmamak için sadece gramer anlatmıyorum, metinde veya sesli kayıtta geçen önemli kuralları ve kalıpları da anlatıyorum)
 • Okunan metinlerde ve dinletilen sesli kayıtlarda geçen tüm kelimeler ve kalıplar farklı örnekler verilerek açıklıyorum, böylece öğrenci onların farklı kullanımı da görmüş oluyor ve daha iyi akılda tutuyor.

Grup eğitimlerinde bir sohbet ortamı oluştuğu için interaktiflik sağlanarak her  katılımcının katkısı pozitif oluyor ve başkasının sorduğu soru veya verdiği cevabın bile faydası oluyor. Doğal Fransızca konuşma ortamı sağlanmış oluyor ve tüm katılımcılar faydalanmış oluyor. 

Yabancı dil öğreniminde 4 temel beceri üzerinde durulmaktadır:

 • Dinlediğini anlama becerisi
 • Okuduğunu anlama becerisi
 • Konuşma becerisi
 • Yazma becerisi

Bu nedenle;

Öğrenciye bu 4 beceriyi kazandırmak adına özel derslerim dilbilgisi, diyalog kurma ( pratik yapma ), telaffuz /okuma kuralları ve dinlediğini ve okuduğunu anlama yetkinliklerine odaklı gerçekleşmekte.  Metin ve diyalog yazma becerisine de önem veriyorum.

Derslerimi seçtiğim Fransızca kaynak kitapları, dilbilgisi ve özgün metinler üzerinden işliyorum.  İşlediğimiz konular, diyaloglar ve metinler ile ilgili sorularla öğrencinin konuşma  ve spontane düşünme becerisi üzerine yoğunlaşmış oluyorum.  Dilbilgisi ile konuların iyi kavranması ve  için  alıştırmalar yaptırıyorum.  Öğrenci kendisini o dilde daha rahat ifade etmesi ve anlamadığı hususları eğitmene  sorma imkanına da sahip.

Bu süreçte bir sonraki dersimiz için ödevler verip gerekli kontrol ve düzeltmeleri yapılıyor. Öğrencinin geliştirmesi gereken yönlerini ve eksikliklerini tamamlaması için yol gösteriyorum.

Öğrenci eş zamanlı olarak Youtube kanalımda bulunan derslerden de faydalanarak dile tam anlamıyla maruz kalmış oluyor.  Kanalımın  amacı Fransızca öğrenmek isteyen herkese destek olmak ve öğrenme süreçlerini hızlandırmak.

İletişim için :

email: [email protected]

instagram: https://www.instagram.com/aykutyavuzfransizca

NOT: Youtube Kanalımda dersleri izlemek için lütfen Youtube’a girip ” Aykut Yavuz Fransızca Dersleri ” yazın. Kanalıma ABONE OLMAK ÜCRETSİZ. YOUTUBE’DA Kİ VİDEO DERSLERİM DE ÜCRETSİZ.

Kanal’daki derslerimizi izlemek için lütfen buraya tıklaya tıklayın:

https://www.youtube.com/c/AykutYavuzFrans%C4%B1zcaDersleri

Hukuk alanında hizmetlerim hakkında bilgi edinmek isteyenler bu bağlantıya tıklayabilirler:

https://yavuzaykut.com/hukuk-alanindaki-hizmetlerim/

Post a comment