ÖZEL VE GRUP DERSLERİM

Kişilerin seviyesine uygun Fransızca birebir özel veya grup dersleri veriyorum. Grup dersleri aynı veya yakın seviyede olan 2-3 kişiden oluşmaktadır.  Grup dersi isteyenler seviyelerine yakın kişilerle birlikte anlaştıktan sonra onlar için grup eğitimi organize edilir.

Yabancı dil öğreniminde 4 temel beceri üzerinde durulmaktadır:

  • Dinlediğini anlama becerisi
  • Okuduğunu anlama becerisi
  • Konuşma becerisi
  • Yazma becerisi

İzlediğim Yöntem:

Öğrenciye bu 4 beceriyi kazandırmak adına özel derslerim dilbilgisi, diyalog kurma ( pratik yapma ), telaffuz /okuma kuralları ve dinlediğini ve okuduğunu anlama yetkinliklerine odaklı gerçekleşmekte.  Metin ve diyalog yazma becerisine de önem veriyorum.

Derslerimi seçtiğim Fransızca kaynak kitapları, dilbilgisi ve özgün metinler üzerinden işliyorum.  İşlediğimiz konular, diyaloglar ve metinler ile ilgili sorularla öğrencinin konuşma  ve spontane düşünme becerisi üzerine yoğunlaşmış oluyorum.  Dilbilgisi ile konuların iyi kavranması ve  için  alıştırmalar yaptırıyorum. Sınıf dersleri ile kıyaslandığında özel derslerin avantajı öğrenciye daha fazla söz hakkı tanınmasıdır. Öğrenci kendisini o dilde daha rahat ifade etmesi ve zorlandığı noktalarda daha rahat bir ortamda eğitmene sorular sorabilmesi de ayrı bir avantaj sağlıyor.

Bu süreçte bir sonraki dersimiz için ödevler verip gerekli kontrol ve düzeltmeleri yapılıyor. Öğrencinin geliştirmesi gereken yönlerini ve eksikliklerini tamamlaması için yol gösteriyorum.

DELF, DALF, TEF, TCF, TFI, YKS Fransızca, YDS, YÖKDİL, AÖF Fransızca  vb sınavlarına hazırlık dersleri de veriyorum. Öğrencinin bu süreci kolay atlatabilmesi için sınavla ilgili gerekli  stratejileri anlatıyorum. Fransız Okullarında  ve Üniversite’de Fransızca  öğrenen öğrenciler için de  ihtiyaçlarına uygun bir program tasarlayarak derslerine destek oluyorum.

Öğrenci eş zamanlı olarak Youtube kanalımda bulunan derslerden de faydalanarak dile tam anlamıyla maruz kalmış oluyor.  Kanalımın  amacı Fransızca öğrenmek isteyen herkese destek olmak ve öğrenme süreçlerini hızlandırmak.

Derslerimde tekrarın önemini de vurguluyorum çünkü tekrar yapıldığında konular daha iyi anlaşılıyor. Her ders tekrarında daha önceden iyi oturmamış bilgiler daha iyi pekişir.

Özel ders talebi olanlar  İnstagram  veya email yoluyla benimle iletişime geçebilirler.

email: aykutyavuzfransizca@gmail.com

instagram: https://www.instagram.com/aykutyavuzfransizca

Hakkımda kısa bilgiler : https://yavuzaykut.com/#page2

 

Post a comment