Aykut Yavuz Kim ?

Aykut YAVUZ Fransa’da doğdu ve eğitim gördü. Şu an Türkiye’de Avukatlık mesleğini icra etmektedir.
Aykut Yavuz Fransa’da 2 yıl Tıp eğitiminden sonra Türkiye’ye döndü. Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 4 yıl Üniversite’de öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Üniversitedeki görevinden istifa etti ve Otomotiv sektörüne geçti, Savunma Sanayi ve Uluslararası Ticaret alanlarında yöneticilik yaptı. Uluslararası Projelerde de görev aldı ( Fransa ve Afrika ).
Bu alanlarda çalışırken Hukuk Fakültesini de bitirdi ve Avukatlık mesleğini icra etmeye başladı. Şu an Türkiye’de ağırlıklı olarak Yabancılar Hukuku , Uluslararası Hukuk, Ceza Hukuku, Aile Hukuku, Sözleşmeler Hukuku alanlarında Avukat olarak çalışmaktadır.

İngilizce ve İspanyolcanın yanında anadili seviyesinde Fransızca bilen Aykut Yavuz, 11 yaşında vefat eden bir kız öğrencisinin anısına açtığı Aykut Yavuz Fransızca Dersleri adında Youtube Kanalı en çok izlenen fransızca eğitim videoları paylaşan kanalların arasında hızlı şekilde yerini aldı ve dünyanın farklı ülkelerinden binlerce insanın beğenisini ve takdirini kazandı.
Aykut Yavuz Youtube kanalında ücretsiz olarak temelden ileri seviyeye kadar videolar yayınlamaya devam ediyor.

@aykutyavuzfransizca Instagram sayfasında da takipçileri için fransızca ile çok pratik ve bilgi dolu içerikler paylaşıyor. @aykutyavuzlaw instagram sayfasında Hukuk ile ilgili paylaşımlar yapmaktadır.
Fransa ve Türkiye vatandaşı olan Aykut Yavuz, Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve bazı Afrika ülkelerin yerel dillerini temel seviyede bilmektedir.

—————————————————————————

Who is Aykut Yavuz ?

Aykut Yavuz was born and studied in France. He works as a lawyer in Turkey. After 2 years of medical education in France, he returned to Turkey and graduated from Marmara University, Department of French Language Teaching.

He started working as a lecturer at the university.After 4 years, he resigned from his job at the university and worked as a manager and project leader in the fields of Automotive, Defense Industry and International Trade. He also took part in International Projects ( France and Africa ).

While working in these fields, he graduated from the Faculty of Law and started to practice the profession of Lawyer. He mainly works as a lawyer in the fields of foreigners law, international law, criminal law and family law in Turkey.

Aykut Yavuz, who speaks French as a mother tongue in addition to English and Spanish, became one of the most watched French education videos on the Youtube channel “Aykut Yavuz French Lessons“, which he opened in memory of a student who passed away at the age of 11.

It has won the admiration and appreciation of thousands of people from different countries of the world. Aykut Yavuz continues to publish videos from basic to advanced for free on his Youtube channel.

On his @aykutyavuzfransizca Instagram page he shares pratical and informative contents in french.

On the @aykutyavuzlaw Instagram page, he shares content related to Law in Turkish and occasionally in foreign languages.

Aykut Yavuz, who is a citizen of France and Turkey, is fluent in French, English, Spanish and the local languages of some African countries at a basic level.

Google Play’deki e-kitaplarım

Post a comment